Cíl není vyhrávat závody. Cíl je žít, sportovat a běhat s vámi. Děkujeme.

Více informací

Kapesné pro nevidomého v ústavu

Nevidomým v ústavu mají jen asi 1300 Kč na měsíc. Na léky, oblečení a hygienu.

Nevidomí v ústavu

Pokud se o nevidomého nemůže postarat rodina, žije v ústavu. Od 26 let až do smrti.
Z důchodu jim ze zákona zbude „kapesné“.
Z toho si platí oblečení, hygienu, doplatky na léky a druhé večeře, protože večeře je o půl šesté.

Co dělají

Mimo areál ústavu se dostanou zcela výjimečně. Neumí se samostatně pohybovat ani jezdit MHD. Sedí na pokojích, ve vestibulu, někdo poslouchá knihy, někdo hudbu. Mají za zdmi ústavu konflikty i přátelství, jak to tak třeba na pracovišti nebo v místě bydliště bývá. Často potřebují si jen popovídat.

Většinou tloustnou

Mají málo pohybu, vlastně skoro žádný. Ti mladší jsou rádi, když se mohou proběhnout, dostanou se na závody a setkají se s lidmi mimo ústav. Nebo ocení alespoň procházku nebo malý výlet. To se jim snažíme naplňovat a pravidelně dvakrát v týdnu někdo z nich vyráží s trasérkou.

Od jara 2014 pomáháme nevidomým a silně slabozrakým

We have a proven track record of providing professional services that enable businesses to reach new customers

your success is ours

Sometimes it’s the first moment of the day that catches you off guard. That’s what Wendy was thinking. She opened her window to see fire engines screeching down the street. While this wasn’t something completely unheard of, it also wasn’t normal. It was a sure sign of what was going to happen that day.

bright side only

There were about twenty people on the dam. Most of them were simply walking and getting exercise. There were a few who were fishing. There was a family who had laid down a blanket and they were having a picnic.